خط مشی دسترسیدرباره ما
ثبت نامثبت نام
راهنماراهنما
فارسی
ورودورود
صفحه اصلیصفحه اصلی
جستجوی مدارک
تمام متن
منابع دیجیتالی
رکورد قبلیرکورد بعدی
نوع ماده : طرح تحقیقاتی/ پروژه فارسی
زبان مدرک : فارسی
شماره رکورد : 5954
شماره مدرک : ‭ط۱۷۹‬
سرشناسه : رجوی، ژاله، مجری طرح
عنوان و نام پديدآور : محاسبه قدرت عدسی داخل چشمی و مقایسه عیب انکساری آن با قدرت استاندارد/ ژاله رجوی، هاشم معزی قدیم؛ همکاران طرح ناصر ولائی، حسین ملک افضلی، احمد رحیمی گائینی، فیروز شهبازی
وضعيت نشر : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، دانشکده پزشکی ( تهران، بیمارستان امام حسین‭(‬، ‭۱۳۷۱‬.
يادداشت : روش تحقیق: نیمه تجربی‭Quast - Experimental‬
يادداشت : چاپی
چکیده : در سالهای اخیر برای رهائی از اشکالات عینک و عدسی های تماسی در افراد آفاک استفاده از پیوند عدسی معمول گردیده است و این راستا تعیین قدرت هر چه صحیح‌تر عدسی فوق امری ضروری است. استفاده از قدرت استاندارد یکی دیگر از راههای معمول بوده است. بعقیده آقای‭K-SINGH‬ با مقادیر کم میوپی و هیپومتروپی محاسبه قدرت عدسی لزومی ندارد و قدرت استاندارد نتایج مشابهی با محاسبه دارد ولی آقای دکتر‭R-OLSON‬ معتقد است که با قدرت استاندارد عیوب انکساری بعد از عمل و آنیزوکونیا بسیار بالاتر از روش محاسبه خواهد بود. هدف از این مطالعه تعیین قدرت عدسی پیوندی داخل چشمی قبل از جراحی و مقایسه عیب انکساری حاصل از آن با عیوب انکساری قدرت استاندارد است. روش کار‭QUAST-EXPERIMENTAL‬ و از نوع‭CROSS-OVER CLINICAL TRIAL‬ می باشد.از بیماران مبتلا به کاتاراکت مراجعه کنننده به بیمارستان امام حسین (ع‭(‬ بروشCONVINIEVCE‭ ۸۶ ‬چشم انتخاب و قبل از جراحی فرمول‭S.R.K‬ قدرت عدسی آنان تعیین می گردد و با قدرت استاندارد‭-21‬+ مقایسه می شود. با روش محاسبه در‭۶۴ ‬درصد و با استاندارد در‭۴۴ ‬درصد از موارد عیب انکساری بعد از عمل در حد‭۱ ‬-+ بوده است و دامنه آن با روش محاسبه‭ ۴/۵ ‬دیوپتر و با استاندارد‭ ۹/۵۸ ‬دیوپتر می باشد و اختلاف معنی داری بین این دو روش با تست آماری‭Paired- T.Test‬ بدست آمده است ‭۰/۰۱)‬‭.(P <‬ در چشم های طویل نتایج روش محاسبه بسیار بهتر ازروش استاندارد است.
موضوع : ‭Refraction Ocular‬
موضوع : ‭Contrast Sensitivity‬
موضوع : ‭Cataract Extraction‬
موضوع : ‭Refractive Errors‬
موضوع : ‭Lens Implantation, Intraocular‬
موضوع : ‭Lenses, Intraocular - standards‬
توصیفگر : لنزهای داخلی چشم - استانداردها‭Lenses, Intraocular - standards‬
توصیفگر : گذاشتن لنز درون چشم‭Lens Implantation, Intraocular‬
توصیفگر : عیب انکسار‭Refractive Errors‬
توصیفگر : عمل آب مروارید‭Cataract Extraction‬
توصیفگر : ‭Contrast Sensitivity‬
توصیفگر : شکست نور در چشم‭Refraction Ocular‬
شناسه افزوده : معزی قدیم، هاشم ، مجری طرح
شناسه افزوده : ولائی، ناصر، همکار طرح
شناسه افزوده : ملک افضلی، حسین ، همکار طرح
 
 
 
(در صورت عدم وضوح تصویر اینجا را کلیک نمایید)