خط مشی دسترسیدرباره ما
ثبت نامثبت نام
راهنماراهنما
فارسی
ورودورود
صفحه اصلیصفحه اصلی
جستجوی مدارک
تمام متن
منابع دیجیتالی
رکورد قبلیرکورد بعدی
نوع ماده : طرح تحقیقاتی/ پروژه فارسی
زبان مدرک : فارسی
شماره رکورد : 5973
شماره مدرک : ‭ط۱۹۴‬
سرشناسه : برنجیان، علیرضا، مجری طرح
عنوان و نام پديدآور : بررسی نیازها و عوامل انگیزشی در کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/ علیرضا برنجیان؛ همکاران طرح ناصر ولایی، سعید مهر پرور، زهره امیری
وضعيت نشر : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، دانشکده پزشکی (تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی‭(‬، ‭۱۳۷۳‬.
يادداشت : روش تحقیق: توصیفی‭Descriptive study‬
يادداشت : چاپی
چکیده : عدم حضور فعال ، انگیزه‌های کاری ، مسئولیت پذیری ، رعایت سلسله مراتب اداری ، یکی از مهمترین مشکلات همه سازمانها و از جمله دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد. مثلا میزان مرخصی ساعتی از مردادماه‭ ۶۸ ‬تا مردادماه‭ ۷۱ ‬به میزان‭ ۵۶ ‬درصد و میزان تاخیر و غیبت کارکنان طی این مدت بیش از‭ ۱۶۰ ‬درصد افزایش نشان می دهد در جهت رفع این معضل مهمترین اقدام دولت افزایش حقوق اعضاء هیات علمی و غیرعلمی بود که در مجموع سالیانه‭ ۸۰۱۰ ‬میلیون ریال و اعتبار فصل یک بودجه دانشگاه (حقوق و مزایا‭(‬ را به میزان‭ ۱۵ ‬درصد افزایش داده است. تداوم این مشکل و اجرای این سیاستها موجب می گردد که نه تنها در این سازمان بلکه در کلیه موسسات تولیدی و خدماتی دیگر نتوان به اهداف توسعه برنامه‌های اجتماعی - اقتصادی و فرهنگی تائل گردید و ضمنا روزبروز بار مالی و تعهدات دولت افزایش یابد. به نظرمی رسد اتخاذ و اجرای هر گونه سیاستی از جمله در مسیر تامین استفاده و انگیختن نیروی انسانی نیازمند مطالعه برای مشخص نمودن رفتارها ، نیازها و عوامل انگیزاننده در آنها و مرحله دوم با اعمال سیاستهائی این نیازها و انگیزه‌ها ارضاء تا موجبات ارتقاء کارآئی سازمانها فراهم گردد. در این ارتباط دو تئوری معروف علوم رفتاری در مدیریت ، ابراهام مازلو در زمینه نیازها و فردریک هرزبرگ در مورد انگیزش مطرح می گردد که بررسی تجربی تحقیقات ، نتایج له و علیه هر یک را نشان داده‌اند. علیهذا به منظور تعیین نیازها وعوامل انگیزشی براساس نظریات مازلو و هرزبرگ در اقشار مختلف کارکنان دانشگاه در بهار سال‭ ۷۲ ‬این تحقیق روی تعداد‭ ۵۱۷ ‬نفر از مجموع‭ ۶۶۷۴ ‬نفر کارکنان دانشگاه انجام گرفت. روش نمونه‌گیری تصادفی چند مرحله‌ای در گروههای اعضاء هیات علمی ، مدیران ، کارکنان بهداشتی و درمانی و بالاخره خدمات بوده ، روش تحقیق‭DESCRIPTIVE-STUDY‬ (پیمایشی‭.(‬ برای جمع‌آوری داده‌ها از تکنیک مصاحبه استفاده گردید. متغیرهای مرکب سلسله مراتب نیازها مازلو شامل فیزیولوژی ، ایمنی ، ... به متغیرهای ساده‌تر قابل بخش و نیز عوامل انگیزشی هرزبرگ را با متغیرهای عوامل نگهدارنده (بهداشتی‭(‬ و برانگیزاننده (محرک‌ها‭(‬ و بعد به متغیرهای ساده‌تر قابل بخش تعریف و اولویت سلسله مراتب نیازها براساس مقایسه سنجشی زوجی مورد مطالعه و باآزمون کادو (خی دو‭(‬ مورد آزمون قرار گرفتند.
موضوع : ‭Efficiency, Organizational - ethics‬
موضوع : ‭Task Performance And Analysis‬
موضوع : ‭Heath Personnel - psychology‬
موضوع : ‭Health Personnel - organization and administration‬
موضوع : ‭Work place - psychology‬
موضوع : ‭Health Man Power‬
موضوع : ‭Job Satisfaction - statistics and numerical data‬
موضوع : ‭Motivation - statistics and numerical data‬
توصیفگر : انگیزش - داده های آماری و عددی‭Motivation - statistics and numerical data‬
توصیفگر : رضایت شغلی - داده های عددی و آماری‭Job Satisfaction - statistics and numerical data‬
توصیفگر : نیروی انسانی بهداشت و درمان‭Health Man Power‬
توصیفگر : محل کار - روانشناسی‭Work place - psychology‬
توصیفگر : کارکنان بهداشت و درمان - سازمان و مدیریت‭Health Personnel - organization and administration‬
توصیفگر : کارکنان بهداشت و درمان - روانشناسی‭Heath Personnel - psychology‬
توصیفگر : تجزیه و تحلیل عملکرد شغلی‭Task Performance And Analysis‬
 
 
 
(در صورت عدم وضوح تصویر اینجا را کلیک نمایید)