خط مشی دسترسیدرباره ما
ثبت نامثبت نام
راهنماراهنما
فارسی
ورودورود
صفحه اصلیصفحه اصلی
جستجوی مدارک
تمام متن
منابع دیجیتالی
رکورد قبلیرکورد بعدی
نوع ماده : طرح تحقیقاتی/ پروژه فارسی
زبان مدرک : فارسی
شماره رکورد : 6156
شماره مدرک : ‭ط۱۷۱‬
سرشناسه : احمدیه، حمیده، مجری طرح
عنوان و نام پديدآور : بررسی مقایسه ای نتایج کپسولوتومی خلفی اولیه و ویترکتومی قدامی از پارس پلانا با روش کپسولوتومی خلفی اولیه و ویترکتومی قدامی از لیمبوس در عمل کاتاراکت کودکان توام با گذاشتن لنز داخل چشمی/ حمیده احمدیه، محمد علی جوادی؛ همکاران طرح ماندانا احمدی، ناصر ولایی
وضعيت نشر : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، دانشکده پزشکی (تهران، بیمارستان لبافی نژاد‭(‬، ‭۱۳۷۵‬.
يادداشت : روش تحقیق: کارآزمایی بالینی‭Clinical trials‬
يادداشت : چاپی
چکیده : کاتاراکت سنین کودکی از مهمترین علل آمبلیوپی است که درمان به موقع آن می تواند باعث کاهش ناتوانایی‌های بینایی کودکان شود. امروزه با ابداع وسایل و تکنیک‌های پیشرفته جراحی ، میزان موفقیت اینگونه عمل ها رو به افزایش است. پیامد مهم این عمل ،‭aphakia‬ است که اصلاح آن به روش‌های مختلف میسر است از قبیل لنزهای داخل چشمی ، لنزهای تماسی و عینک. در این تحقیق بر آن بودیم که بهترین روش جراحی کاتاراکت در کودکان را به همراه استفاده از‭PCIOL‬ بررسی کنیم. به این منظور از ابتدای شهریورماه‭ ۱۳۷۳ ‬به مدت یک سال کودکان‭ ۳-۱۰ ‬ساله مبتلا به کاتاراکت را که با توجه به شرایط در نظر گرفته شده ، اندیکاسیون جراحی داشتند بر طبق جداول تصادفی و بسته به نوع کاتاراکت ، به روش جراحی کپسولوتومی خلفی اولیه و ویترکتومی از لیمبوس‭(A)‬ یا کپسولوتومی خلفی اولیه وویترکتومی از پارس پلانا‭(B)‬ همراه با گذاشتن لنز در هر دو گروه مقایسه نمودیم. و بیماران را به مدت‭ ۶ ‬ماه تا یک سال پیگیری و در پایان دو گروه را که جمعا شامل‭ ۳۸ ‬چشم بودند از نظر عوارض جراحی و اثرات مقایسه نمودیم. این تحقیق نشان داد که دو روش جراحی فوق از نظر تغییرات دید ،‭red reflex‬ ، التهاب اتاق قدامی بعد از عمل ،‭PS‬ و جابجایی لنز و سایز کپسولوتومی و همچنین گلوکوم ، ادم قرنیه ، ادم ماکولا و‭refraction‬ بعد از عمل و پارگی شبکیه‭retinal tear‬ اختلاف معنی‌داری به لحاظ آماری نداشتند. بنابراین ، تحقیق حاضر که فاقد نقاط ضعف سایر مطالعات از قبیل کم بودن تعداد بیمار ، فقدان گروه شاهد و‭matching‬ و‭randomization‬ می باشد نشانه آن است که دو روش جراحی لنزکتومی ،‭IOL‬ همراه کپسولوتومی و ویترکتومی از راه لیمبوس در مقابل پارس پلانا ، ارزش یکسانی دارد و انتخاب روش جراحی به علاقه و تجربه جراح بستگی دارد.
موضوع : ‭Aphakia‬
موضوع : ‭Surgical Procedures, Operative - methods‬
موضوع : ‭Lenses, intracular‬
موضوع : ‭Cataract Extraction - adverse effects‬
موضوع : ‭Cataract Extraction - methods‬
موضوع : ‭Cataract - surgery‬
موضوع : ‭Cataract - child‬
توصیفگر : آب مروارید - کودک‭Cataract - child‬
توصیفگر : آب مروارید - جراحی‭Cataract - surgery‬
توصیفگر : عمل آب مروارید - روشها‭Cataract Extraction - methods‬
توصیفگر : عمل آب مروارید - اثرات جانبی‭Cataract Extraction - adverse effects‬
توصیفگر : لنزهای داخل چشم‭Lenses, intracular‬
توصیفگر : اقدامات عمل جراحی - روشها‭Surgical Procedures, Operative - methods‬
توصیفگر : فقدان عدسی چشم‭Aphakia‬
شناسه افزوده : جوادی، محمد علی ، مجری طرح
 
 
 
(در صورت عدم وضوح تصویر اینجا را کلیک نمایید)