خط مشی دسترسیدرباره ما
ثبت نامثبت نام
راهنماراهنما
فارسی
ورودورود
صفحه اصلیصفحه اصلی
جستجوی مدارک
تمام متن
منابع دیجیتالی
رکورد قبلیرکورد بعدی
نوع ماده : طرح تحقیقاتی/ پروژه فارسی
زبان مدرک : فارسی
شماره رکورد : 6311
شماره مدرک : ‭ط۳۴‬
سرشناسه : مرتضوی، حسین، مجری طرح
عنوان و نام پديدآور : بررسی بیماران سرطانی مراجعه کننده به بخش رادیوتراپی انکولوژی بیمارستان امام حسین (ع‭(‬، جرجانی سال‭۱۳۵۱-۷۱ ‬/ حسین مرتضوی، مهدی شهیدی؛ همکاران طرح اسدالله علیدوستی، بهروز شهراد، محمد منصوری
وضعيت نشر : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، دانشکده پزشکی (تهران، بیمارستان امام حسین(ع‭((‬، ‭۱۳۷۴‬.
يادداشت : روش تحقیق: توصیفی‭Descriptive study‬
يادداشت : چاپی
چکیده : هدف اصلی ازایجاد یک مرکز ثبت سرطان بیمارستانی ، بررسی وضعیت اپیدمیولوژیک سرطانهای معرفی شده به ما بوده است. اطلاعات حاصل از این بررسی ما را در برنامه‌ریزی در مودرامکانات پرسنل ، آموزش وتحقیق براساس نیازهای کشورمان یاری خواهند کرد. از طرف دیگر نتیجه این بررسی بعنوان پایه‌ای مناسب جهت مقایسه اطلاعات ما با دیگر مراکز داخلی و خارجی کاربرد خواهد داشت. باید توجه داشت که اغلب اطلاعات اپیومیولوژیک سرطانی از کشورهای مختلف ، فراوانی نسبی را نشان می دهند. بررسی ما نشان داد که بدون در نظر گرفتن سرطانهای پوست ، در بین مردان سرطانهای مری ، بدخیمی های سیستم لنفاوی ، خونی سرطان ریه و در بین زنان سرطانهای پستان ، گردن رحم و مری بترتیب شایعترین سرطانها بوده‌اند. اطلاعات بدست آمده نشان می دهند که در طی سی سال گذشته ، فراوانی سرطان سرویکس کم شده است ، در حالیکه سرطان پستان افزایش داشته است. میزان سرطان ریه ، هر چند روبه افزایش است ، همچنان نسبت به کشورهای دیگر پایین می باشد. با توجه به رشد جمعیت در کشور ما و قرار گرفتن نیمی از جمعیت در سنین زیر‭ ۲۰ ‬سالگی ، سرطان این گروه سنی آمار بالایی را داراست. سرطان مثانه و حنجره ، با توجه به ارتباطشان با مصرف سیگار، اپیوم و آلوده کننده‌های صنعتی تا حد زیادی قبل پیشگیری هستند. سرطان مری همچنان یک معما است. برخلاف آمار بالای آن ، پیشرفت بسیار کمی در نتیجه‌گیری درمانی وجود دارد. از آنجا که سرطان ، بخصوص در مراحل زود رس ، یک بیماری قابل درمان است ، توجهات باید معطوف به کشف زودرس گردند. در مورد سرطان پستان ، انجام غربال گری منظم در بیماران در معرض ریسک ، نه تنها باعث کاهش میزان سرطانهای مهاجم شده است ، بلکه موجب کاهش میزان مرگ ناشی از این سرطان نیز گردیده است.
موضوع : ‭Medical Records‬
موضوع : ‭Oncology Serveces, Hospital‬
موضوع : ‭Neoplasms - pathology‬
موضوع : ‭Neoplasms By Site‬
موضوع : ‭Neoplasms Staging - statistics&numerical data‬
موضوع : ‭Neoplasms - classification‬
موضوع : ‭Neoplasms - epidemiology‬
توصیفگر : سرطانها - اپیدمیولوژی‭Neoplasms - epidemiology‬
توصیفگر : طبقه بندی سرطانها‭Neoplasms - classification‬
توصیفگر : درجه بندی سرطانها - داده های آماری و عددی‭Neoplasms Staging - statistics&numerical data‬
توصیفگر : سرطانهای بخشهای بدن‭Neoplasms By Site‬
توصیفگر : سرطانها - آسیب شناسی‭Neoplasms - pathology‬
توصیفگر : ‭Oncology Serveces, Hospital‬
توصیفگر : مدارک پزشکی‭Medical Records‬
شناسه افزوده : شهیدی، مهدی ، مجری طرح
 
 
 
(در صورت عدم وضوح تصویر اینجا را کلیک نمایید)