خط مشی دسترسیدرباره ما
ثبت نامثبت نام
راهنماراهنما
فارسی
ورودورود
صفحه اصلیصفحه اصلی
جستجوی مدارک
تمام متن
منابع دیجیتالی
رکورد قبلیرکورد بعدی
نوع ماده : طرح تحقیقاتی/ پروژه فارسی
زبان مدرک : فارسی
شماره رکورد : 6455
شماره مدرک : ‭ط۲۳۸‬
سرشناسه : یزدان پناه، حسن، مجری طرح
عنوان و نام پديدآور : بررسی میزان آلودگی گندم سال‭ ۱۳۷۶ ‬استانهای مازندران و کهگلویه و بویراحمد به تعدادی از مایکوترکسینها/ حسن یزدان پناه؛ همکاران طرح فرشاد روشن ضمیر، حمید رضا راسخ، زهرا لاجوردی
وضعيت نشر : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، دانشکده داروسازی ( استان مازندران، کهکیلویه و بویراحمد‭(‬، ‭۱۳۷۹‬.
يادداشت : روش تحقیق: توصیفی‭Descriptive study‬
يادداشت : چاپی
چکیده : تریکوتسن‌ها و زیرالنون گروهی از مایکوتوکسین ها هستند که در اثر متابولیسم ثانویه در قارچها و عمدتا قارچ فوزاریوم تولید می شوند و این سموم از آلوده کننده‌های مهم غلات ، حبوبات و سایر محصولات کشاورزی می باشند و گزارش های زیادی از توکسیکوزهای خطرناک و مرگبار ناشی از این سموم ، در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد. این سموم از طریق غذا به بدن انسان و حیوان وارد شده و باعث بیماریهایی نظیر‭ATA‬ ، سرطان مری ، سندرم استروژنیک ، تخرب غز استخوان ، سندرم هموراژیک و آپلازی تیموس در انسان و حیوان می گردند. در ایران نیز گزارشاتی مبنی بر وجود تریکوتسن‌ها وزیرالنون در غلات شمال کشور وجود دارد. در این تحقیق ،‭ ۳۱ ‬نمونه گندم ‭ ۱۶)‬نمونه از استان مازندران و‭ ۱۵ ‬نمونه از استان کهگیلویه و بویراحمد‭(‬ از نظر آلودگی به‭ ۸ ‬عدد از مایکوتوکسین‌های فوزاریومی بررسی شدند. ابتدا نمونه را آسیاب کرده و مقدارg‭ ۱۰۰‬از آن ، با مخلوط متانول - آب ‭۹۵-۹۰)‬‭(‬ استخراج شد. سپس برای خالص سازی نمونه ، عصاره حاصل از استخراج ابتدا از ستون کروماتوگرافی آمبرلیت‭XAD-4‬ و سپساز ستون فلوریزیل عبور داده شد. عصاره نهایی پس از خشک شدن با گزا نیتروژن ، با‭ ۰/۵ ‬میلی‌لیتر متانول مجاور گردید. مقدار‭ ۱۲۵ ‬میکرولیتر از این عصاره متانولی ، با‭ ۵۰ ‬میکرولیتر از مخلوط تری متیل سایلیل ایمیدازول ، تری متیل کلروسیلان و اتیل استات ‭۱:۰/۲:۹)‬‭(‬ مشتق‌سازی شد. سپس به منظور شناسایی و تعیین مقدار سموم موردنظر ،‭ ۰/۵ ‬میکرولیتر از عصاره مشتق‌سازی شده ، به دستگاه‭GC-FID‬ تزریق شد. به منظور تایید نتایج حاصله از دستگاه‭GC-FID‬ ،‭ ۱۰ ‬نمونه از کل‭ ۳۱ ‬نمونه با دستگاه‭GC-EIMS‬ مورد آنالیز قرار گرفت. نتایج حاصله نشان داد که نمونه‌های گندم به سموم داکسی نیوالنول ، نیوالنوال ، فوزارنون - ایکس ، دی استوکسی سیرپنول ، نئوسولانیول ،‭HT-2‬ توکسین ،‭T-2‬ توکسین وزیرالنون آلوده بودند. بیشترین درصد وقوع آلودگی به ترتیب مربوط به سموم‭NIV‬ ،‭ZE‬ ،‭DON‬ و‭DAS‬ می باشد. میانگین غلظت این سموم در استانهای مازندران و کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب جهت‭ppb)DON‬‭۱۲۲۴/۱ ‬‭(‬ ،‭ppb)NIV‬‭۳۶۸/۸ ، ۵۱۰/۵ ‬‭(‬ ،‭ppb)DAS‬‭۳۹۷/۴ ، ۱۳۳۲/۵ ‬‭(‬ و‭ppb)ZE‬‭۱۵۴۷/۷ ، ۱۲۱۱/۷‬‭(‬ می باشد ، که میانگین غلظت بعضی از این سموم موردنظر ، از حد مجازهای تعیین شده توسط سازمانهای بین‌المللی بیشتر می باشند. باتوجه به اثرات حاد و مزمن این سموم در بدن انسان و حیوان ، لزوم کنترل مداوم گندم و سایر غلات و فرآورده‌های غذایی داخلی و وارداتی از نظر آلودگی به مایکوتوکسین‌ها و تدون حد مجاز برای این سموم و جلوگیری از مصرف غلات خام حاوی مقادیر بیشتر از حد مجاز مایکوتوکسین‌ها برای توید فرآورده‌های غذایی ، ضروری به نظرمی رسد.
موضوع : ‭Food Contamination‬
موضوع : ‭Food Microbiology‬
موضوع : ‭Triticum - adverse effects‬
موضوع : ‭Trichothecenes - toxicity‬
موضوع : ‭Trichothecenes - isolation and purification‬
موضوع : ‭Zearalenone - isolation and purification‬
موضوع : ‭Mycotoxins - adverse effects‬
موضوع : ‭Mycotoxins - poisoning‬
موضوع : ‭Cereals - microbiology‬
توصیفگر : غلات - میکروب شناسی‭Cereals - microbiology‬
توصیفگر : مایکو توکسین‌ها - مسمومیت‭Mycotoxins - poisoning‬
توصیفگر : مایکو توکسین‌ها - عوارض جانبی‭Mycotoxins - adverse effects‬
توصیفگر : ‭Zearalenone - isolation and purification‬
توصیفگر : تریکوتسن ها- جداسازی و پالایش‭Trichothecenes - isolation and purification‬
توصیفگر : تریکوتسن ها- سمیت‭Trichothecenes - toxicity‬
 
 
 
(در صورت عدم وضوح تصویر اینجا را کلیک نمایید)