خط مشی دسترسیدرباره ما
ثبت نامثبت نام
راهنماراهنما
فارسی
ورودورود
صفحه اصلیصفحه اصلی
جستجوی مدارک
تمام متن
منابع دیجیتالی
رکورد قبلیرکورد بعدی
نوع ماده : طرح تحقیقاتی/ پروژه فارسی
زبان مدرک : فارسی
شماره رکورد : 6463
شماره مدرک : ‭ط۱۸۶‬
سرشناسه : یغمایی، فریده، مجری طرح
عنوان و نام پديدآور : بررسی رضایت مراجعین به مراکز بهداشتی درمانی شهری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی در رابطه با خدمت دهی به آنها/ فریده یغمایی، سعاد محفوظپور
وضعيت نشر : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، دانشکده پرستاری و مامایی ( تهران، مراکز تحت پوشش دانشگاه‭(‬، ‭۱۳۷۹‬.
يادداشت : روش تحقیق: توصیفی‭Descriptive study‬
يادداشت : چاپی
چکیده : این پژوهش ، یک مطالعه کیفی می باشد که به منظور بررسی رضایت مراجعین به مراکز بهداشتی درمانی شهری تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رابطه باخدمت دهی آنها، انجام گرفته است. در این تحقیق‭ ۲۳۳ ‬مددجو با روش مبتنی برهدف از‭ ۲۱ ‬مرکز بهداشتی درمانی شهری تابعه مراکز بهداشت شمیرانات ، شمال و شرق تهران تحت پوشش دانشگاه و با توجه به اهداف تحیق ، پراکندگی مراکز و تنوع موقعیت مکانی آنها ، شرایط اقتصادی اجتماعی ساکنین هر منطقه و تنوع خدمات دریافتی ، انتخاب شده‌اند. جهت گردآوری اطلاعات از روش مصاحبه نیمه سازمان یافته استفاده گردید و کلیه مصاحبه‌ها که بصورت حضوری انجام شد بر روی نوار صوتی ضبط گردید. سوالات مصاحبه در دو قسمت مطالعات دموگرایک و اطلاعات مربوط به اهداف پژوهش در خصوص موارد مربوط به فضای فیزیکی ، ارتباط و خدمت‌دهی مراکز ، طرح گردید. تجزیه و تحلیل اطلاعات پس از ضبط مصاحبه و با گوش دادن‌های مکرر به محتوای نوارها و انتقال کلمه به کلمه محتوا روی کاغذ و ثبت آنها ، انجام گردید. نتایج تحقیق در رابطه با اهداف پژوهش نشان داد که اکثریت مراجعین از محیط فیزیکی مراکز ، ضمن داشتن برخی انتقادات، رضایت خوبی داشتند. دررابطه با رضایت مراجعین از نحوه برخورد کارکنان با مراجعین ، اکثریت واحدهای پژوهش از رفتار و برخورد آنان راضی بوده‌اند و فقط از برخورد از کارکنان بهداشتی و درمانی باذکر مشکل و نوع برخورد ، ابراز ناراحتی نموده‌اند. در رابطه با رضایت مراجعین از نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مراکز ، اکثریت نسبی واحدهای پژوهش ضمن ارائه پیشنهادات و انتقاد از چگونگی ارائه برخی خدمات ، رضایت نسبی داشته‌اند. نتایج تحقیق حاضر با توجه به آمار توصیفی در خصوص اطلاعات دموگرافیک و تجزیه و تحلیل عمقی یافته‌ها با ذکر مثالهایی از موارد مختلف که عینا منعکس کننده اظهارات مراجعین می باشد ، مطرح گردیده است و پیشنهادات برای هر کدام از مراکز بهداشت شهرستان ومراکز تابعه آنها جداگانه ارائه شده است.
موضوع : ‭Community Health Services‬
موضوع : ‭Urban Health Services‬
موضوع : ‭Patient Compliance‬
موضوع : ‭Health Care Evaluation Mechanisms‬
موضوع : ‭Patient Acceptance Of Health Care‬
موضوع : ‭Patient Satisfaction - statistic and numerical data‬
توصیفگر : رضایت بیمار - داده های آماری و عددی‭Patient Satisfaction - statistic and numerical data‬
توصیفگر : ‭Patient Acceptance Of Health Care‬
توصیفگر : مکانیسمهای ارزیابی مراقبت بهداشتی‭Health Care Evaluation Mechanisms‬
توصیفگر : ‭Patient Compliance‬
توصیفگر : خدمات بهداشت شهری‭Urban Health Services‬
توصیفگر : خدمات بهداشتی جامعه‭Community Health Services‬
شناسه افزوده : محفوظپور، سعاد، مجری طرح
مبدا اصلي : IR کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
فرمت انتشار : چاپی
 
 
 
(در صورت عدم وضوح تصویر اینجا را کلیک نمایید)